Gebeliğin 19. Haftasında bebek 2

Gebeliğin 19. Haftasında bebek

Gebeliğin 19. Haftasında bebek 2

Bu yazımızda sizlerle gebeliğin 19. haftası , gebeliğin 19. haftasında beslenme , gebeliğin 19. haftasında bebek gelişimi konularını ele alacağız.

Bebeğiniz ile randevu!
Bu çocuğunuz ile ikinci randevu haftasıdır. Bu, hamileliğinizin 21. Ve 23. Haftaları arasındaki 5. Ayınıza tesadüf eden dönem de gerçekleşecektir. Jinekolog size bu dönemler için morfoloji ultrason adlandırılan ultrason muayenesini ayarlayacaktır. Bu uygulama jinekologunuza bebeğinizin organlarını, uzuvlarını ve başını ayrıntılı şekilde incelemesini sağlar. Kalp özellikle ilgi amacıdır. Özellikle de bebeğinizin kalbi doktorunuzun esas ilgi alanında olacaktır.

Size gelince, dinlenmenizi etkilemeyecek şekilde, fiziksel aktivite faaliyetlerine devam edebilirsiniz. Cinsel bakımdan, genellikle her şey çok iyi gidiyor: hamileliğin ikinci trimesteri döneminde, bazı kadınlar yoğun cinsel aktivite kaydedebilir.

Aynı zamanda bu haftada yüzünüzün cildin de koyu lekeler (kloazma) fark edebilirsiniz. Hatta areolalarınızın ve koltukaltı derinizin de koyulaşması mümkündür.

Çocuğun gelişimi: çocuğun gözleri göz kapaklarının altında ufak hareketleri gerçekleştiriyorlar, ama hala da onlar kapalıdırlar. Bebeğinizin parmak izleri oluşmuştur. 9 ay su içerisinde kalan bebeğin cildinde verniks maddesi sayesinde buruşma olmamaktadır.

Plasenta da (bebeğin eşi) büyümeye devam etmektedir. Ve o, bebeğin beslenmesini sağlıyor. Eğer bebeğiniz kız ise onun yumurtalıklarında yumurta hücreleri oluşmaya başlamıştır. Bebek bu dönemde uykuya bile dalıyor (REM uykusu) ve onun rüya gördüğü de düşünülüyor.

Çocuğun boyutu: 13 cm (bir domates boyutu), 140 g.

Ne yapmanız gerekiyor: doğum öncesi ve / veya emzirme derslerine katılın. Ayrıca doğum yapmayı planladığınız hastaneyi de ziyaret edebilirsiniz.

Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası Resim ve Video;
19cc 300x300 Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası

3d6 300x190 Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası

19 Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası

Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası Video;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>