Hamileliğin 14. Haftasında bebeğin gelişimi nasıldır? 2

Hamileliğin 14. Haftasında bebeğin gelişimi nasıldır?

Hamileliğin 14. Haftasında bebeğin gelişimi nasıldır? 2

Bu yazımızda Hamileliğin 14. haftası , hamileliğin 14. haftasında kasık ağrısı , hamileliğin 14. haftasında kanama konularına değineceğiz.

Rahiminiz büyüdükçe göbeğiniz daha çok yer kaplıyor. Göbeğiniz büyüdükçe midenizi yukarıya doğru ittiğinden rahatsız edici ama geçici olan mide reflüsü ile karşılaşabilirsiniz.

Enerjiler güçlü ve hızlı şekilde artmaya devam ediyor.
Sizi bile şaşırtacak bir enerji ile hamileliğin 2. trimesterine başlıyorsunuz! Mide bulantıları artık sadece kötü bir hatıra gibi anılacaktır ve hamileliğin başlarında olan yorgunluk yerini yeni enerjiye bırakmıştır! Ancak bu fazla enerjiden yararlanarak çok yorucu aktivitelere başlamamanıza dikkat edin: sizi daha yoğun aylar bekliyor!
Enerji dolusunuz ve bu size çok iyi gelmekte ama birkaç ay daha dikkat etmenizde hala fayda vardır. Yorucu işlemlere kendinizi atmayınız. Vücudunuzda size bunu en iyi şekilde hatırlatıyor.

Bu da bazı kadınlara geçici olan gastroözofageal reflü veriyor. Bu dönemde karnınız daha belirgin hale gelecektir. 13. haftada kendinizi çok sıcak his ede bilirsiniz. Bu haftada cildiniz yumuşak ve berrak, saçlarınız kalın ve parlak olacaktır.

Çocuğun gelişimi: çocuk şimdi lanugo (insan dünyaya geldiğinde gövdenin büyük kısmını örten tüyler) ile kaplıdır. Onun omurga doğrulmuştur ve şimdi bebeğiniz kaşlarını ve gözlerini hareket ettirebiliyor.

14. haftada bebek nefes alıp verme hareketlerine başlar. Bu hareket ise hava ile değil amnion suyu ile olur. Bebek aynı zamanda ellerini ve kollarını hareket ettirmeye başlar. Bebeğinizin bu haftada çok ince tırnakları vardır.
Çocuğun boyutu: 6,1 cm (bir limon boyutu).

Ne yapmanız gerekiyor: hamilelik kilo vermek için diyet uygulama zamanı değildir. Ancak kepekli tahıllar, yağsız et, az yağlı süt ürünleri, meyve ve sebze içeren sağlıklı gıdalar yemelisiniz. Bir günde yaklaşık 300 ekstra kalori almanız gerekir.

Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası Resim ve Video;
3d1 300x190 Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası

14cc 300x300 Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası

Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası Video;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>