Hamileliğin 15. Haftasında cinsiyet belli olur mu?

Hamileliğin 15. Haftasında cinsiyet belli olur mu? 2

Bu yazımızda sizlerle hamileliğin 15. haftası , hamileliğin 15. haftasında kasık ağrısı , hamileliğin 15. haftasında bebeğin görünümü konularını ele alacağız.

En üst düzeyde libido!
Can sıkan küçük rahatsızlıklarınız gitmiş, yerini zevke bırakmıştır! hayattan zevk alma vakti geldi! Cinsellik acısında en yüksek seviyedesiniz ve daha zengin bir cinsel ilişkiye varacaksınız. Libido (doğuştan olan ve biyolojik olarak belirlenen cinsel zevk dürtüsü) hamileliğin ikinci trimesterin de daha da artmıştır ve genellikle bu dönemde cinsel yaşam daha yoğun olmaya devam ediyor! Libidonun artması pelvik bölgede artan kan akımının artması nedeniyledir. Ve sağlıklı hamileliklerde cinsel hayat normal ve güvenlidir, Bu yüzden tadını çıkarın!

Vücudunuz değişikliklere adapte olmuştur ve şimdi hamilelik den zevk almaya başlarsınız. Ama aynı zamanda hala yorgunluk ve uyku hali devam etse de bunu dinlenme ile aradan kaldıra bilirsiniz. Hamileliğin başlarında olan idrara çıkma isteği yeniden geri dönmüştür ve karın ağrılarınızın olması da mümkündür. Ama bu rahatsızlıklar ilk aylardakilerle kıyaslanamaz ve ruh halinize etki edemez.

Tuvalete gitme hissiyatı tekrar ortaya çıkabilir ve buna ek olarak karın ağrılarınızda olabilir. Lakin bu ufak tefek rahatsızlıklar ilk aylardakilerle kıyaslanamaz dolayısıyla hayattan zevk almanızı engelleyememeli.

Çocuğun gelişimi: çocuğun kulak iç kısmı artık o derecede gelişmiştir ki, o, bu haftadan başlayarak sizi duya bilir. Onun ilk saç kökleri de oluşmaya başlamıştır. 15. hafta bebeğin kemikleri de sağlamlaşmaya başlar. Bebeğinizin cildi çok incedir ve onun dilindeki tat tomurcukları da gelişmiştir. Annenin yediği besinlerdeki çeşitli tatlar rahimdeki amnion sıvısına geçebilir ve bebek bu tatları az da olsa alabilir. Bebeğin göz kapakları hamileliğin son 3 ayına kadar kapalı kalacaktır.

Çocuğun boyutu: 7.4 cm (bir elma boyutu).
Ne yapmanız gerekiyor: enerjinizi yeniden kazanmışsınız ve bu haftadan başlayarak doğum öncesi egzersiz kurslarına katılmanız tavsiye ediliyor.

Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası Resim ve Video;
15cc 300x300 Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası

3d2 300x190 Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası

15 Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası

Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin 16. Haftasında bebeğin görünümü başlıklı makalemizde hamileliğin 16. haftası , hamileliğin 16. haftası kasık ağrıları ve hamileliğin 16. haftasında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

15 haftalık gebelikte cinsiyet belli olurmu 15 haftada cinsiyet belli olurmu 15 haftalık gebelik 15 haftalk gebelikte cinsiyet belli olurmu gebelikte 15 inci hafta 15 hafta cinsiyet belli olur mu gebeliğin 15 haftasında cinsiyet belli olurmu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>