İkiz Bebek Hamilelik Belirtileri 2

İkiz Bebek Hamilelik Belirtileri

İkiz Bebek Hamilelik Belirtileri 2

Bu makalemizde sizlerle ikiz bebek hamileliği , ikiz bebek hamile nasıl kalınır , ikiz bebek hamileliği ne zaman anlaşılır konuları hakkında konuşacağız.

Genel bir bakışta ikiz gebelik hamileliği ile tek gebelik arasında aslında pek bir fark yoktur.

İkiz gebelikte bulunan bebeklerin beslenme durumları arasında çeşitli sebeplerden dolayı farklılıklar olabilir bu farklılıklar sebebi ile bebeklerden birinde gelişim geriliği görülebilir.

ikiz bebeklerin Ay ay gelişimleri göz önüne alındığında ikizlerin organ gelişimleri 9.  ile 12. hafta arasında gerçekleşir daha sonrasında ise tekil dönemden biraz farklı olarak ikizlerin kilo ile ilgili değişimleri 28. haftadan sonra yavaşlamaya başlar.

Anne karnında tek ya da çift yumurta ikizleri arasında farklılık olmaması ile birlikte yaşanacak problemler arasında tek plasentadan beslenen tek yumurta ikizlerinde plasenta dolanması gibi tehlikeli durumlar söz konusu olabilir.

Bunun yanında anne karnında beslenen bebekler arasında bağdan dolayı birinden diğerine göre daha az beslenme olayı söz konusu olabilir. Bununla birlikte ikiz bebeklerin ay ay gelişimleri ile ilgili olarak annelerin kendilerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Tehlikeli fiziksel aktivite ve ağır taşıma gibi düşük sebebi ya da bebeklere zarar verebilecek davranışlardan kaçınmaları gerekmektedir.

Bu dönemlerde bütün alışkanlıklarına dikkat etmeli ve bebeklerinde beslenmelerine yardımcı olabilecek diyetler ile birlikte hareket etmek bebeklerin gelişimleri için yardımcı olacağından dikkatli olunmalıdır. Özellikle sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>